Pilníky na manikúru

Skleněné pilníky na manikúru

Skleněné pilníky vyrábíme v mnoha různých provedeních, zákazník si může vybrat z rozmanité nabídky velikostí, tvarů a dekorací.

Manikúrní pilníky se hodí i k ošetření nehtů na nohou. Nejběžnější typy skleněných pilníků jsou k dispozici skladem, a proto je dokážeme dodávat ve velmi krátkých termínech. Vysoká variabilita možných tvarů a dekorací skleněných pilníků nabízí rozsáhlé možnosti pro vytvoření jedinečných produktů. Zakázkově lze vyrobit skleněné pilníky o prakticky libovolných rozměrech, omezení jsou dána pouze technickými aspekty. Poměrně často jsou na zakázku vyráběny pilníky o velikosti 115 mm a 155 mm. Nově vyrábíme i multifunkční manikúrní tyčinky, kterými docílíte perfektní manikúry.

Základní parametry manikúrních pilníků

Délka

  • malé (S, 90 mm)
  • střední (M, 135 mm)
  • velké (L, 195 mm)

Tvar koncové části

  • kulaté (rounded, r)
  • špičaté (pointed, p)

Malé a střední pilníky se standardně vyrábějí buď s jedním koncem zakulaceným a jedním koncem špičatým (typ p, pointed) nebo s oběma konci zakulacenými (typ r, rounded). Velké pilníky jsou z důvodů bezpečnosti vyráběny pouze s oběma konci zakulacenými.

Tloušťka

  • 2, 3, nebo 4 mm silné sklo

Počet brusných ploch

  • oboustranné pilníky
  • jednostranné pilníky
Skleněné pilníky na manikúru

Standardně jsou skleněné pilníky vyráběny v oboustranné variantě (tj. brusná plocha je z obou stran pilníku). Výhodou oboustranného skleněného pilníku je, že je možno jej při pilování obracet v ruce a využívat obě strany. Na zakázku lze vyrobit i jednostranné skleněné pilníky (tj. pilníky s brusnou plochou pouze z jedné strany). Jednostranné skleněné pilníky jsou oblíbené u profesionálů, kteří je využívají pro celodenní práci, protože díky jedné hladké straně, jsou šetrnější k jejich rukám. Jednostranné skleněné pilníky jsou dále využívány pro speciální potisky (celoplošný obrázkový tisk a tisk dlouhých log).

Dvojí hrubost

Některé druhy pilníků jsou rovněž vyráběné v DUO variantě, tedy s dvěma různými hrubostmi na jednom pilníku.

Označení skleněných pilníků

Standardní typy

S22p – 90 mm dlouhé, 2 mm silné, oboustranné, špičaté
S22r – 90 mm dlouhé, 2 mm silné, oboustranné, kulaté
M22p – 135 mm dlouhé, 2 mm silné, oboustranné, špičaté
M22r – 135 mm dlouhé, 2 mm silné, oboustranné, kulaté
L32r – 195 mm dlouhé, 3 mm silné, 18 mm široké, oboustranné, kulaté
L42r – 195 mm dlouhé, 4 mm silné, 22 mm široké, oboustranné, kulaté

Skleněné pilníky na manikúru

DUO pilníky – pilníky s dvojí hrubostí

DS32p – 90 mm dlouhý, 3mm silný, špičatý
DM32p – 135 mm dlouhý, 3mm silný, špičatý

Manikúrní tyčinky

MS – 115 mm dlouhá, průměr 7 mm, dvě pracovní plochy

Typy manikúrních pilníků a jejich využití

S22p a S22r

Tyto pilníky jsou určené k úpravě nehtů na rukou. Jsou velice skladné a hodí se zejména do kabelky nebo do příručních zavazadel na cestách. Pilník s kulatým zakončením je z důvodu vyšší bezpečnosti vhodný pro děti nebo pro cestovní účely.

DS32p

Skleněné pilníky na manikúru

DUO pilník je vhodný pro manikúru, ale i pedikúru. Brusná plocha má na každé straně pilníku odlišnou hrubost, a proto se přizpůsobí charakteru a kvalitě nehtu. Hrubší strana pilníku je vysoce abrazivní, a přesto k nehtům šetrná, umožní Vám rychle a snadno dosáhnout požadovaného tvaru nehtu. Hodí se i k zabrušování nehtů na nohou, které jsou tvrdší a jejich pilování je často problematické. Jemnější plocha se pak hodí k jemnému začištění nedokonalostí. Pilníček je velmi skladný.

M22p a M22r

Pro běžné použití jsou nejvhodnější střední skleněné pilníky. Jejich velikost je optimální pro manipulaci, a proto je práce s těmito pilníky velmi příjemná a snadná. Patří k neoblíbenějším typům pilníků. Střední pilník si můžete vybrat i s bezpečným kulatým zakončením.

DM32p

Tento DUO pilník má optimální velikost pro manipulaci a je vhodný jak pro manikúru, tak pedikúru. Brusná plocha má na každé straně pilníku odlišnou hrubost, a proto se přizpůsobí charakteru a kvalitě nehtu. Hrubší strana pilníku je vysoce abrazivní, a přesto k nehtům šetrná, umožní Vám rychle a snadno dosáhnout požadovaného tvaru nehtu. Hodí se i k zabrušování nehtů na nohou, které jsou tvrdší a jejich pilování je často problematické. Jemnější plocha se pak hodí k jemnému začištění nedokonalostí.

L32r a L42r

Tyto typy pilníku jsou oblíbené mezi profesionály, manikérkami a nehtovými studii zejména díky velké pracovní ploše. Hodí se nejen k úpravě nehtů na rukou, ale i na nohou.

Jednostranné pilníky (S21p, S21r, M21p, M21r, L31r, L41r)

Pro profesionální využití jsou obvykle preferovány jednostranné skleněné pilníky, které jsou díky jedné hladké straně šetrnější ke kůži na rukou, jež je při celodenní práci profesionála značně namáhána.

Multifunkční manikúrní tyčinky (MS)

Skleněné pilníky na manikúru

Skleněná manikúrní tyčinka má dvě pracovní plochy, které Vám usnadní péči o nehty. Na jedné straně je brusná špička se zaobleným hrotem, jež se snadno dostane pod nehet a zároveň minimalizuje riziko poranění. Dokonale tak odstraníte špínu za nehty. Z druhé strany je tyčinka zkosená. Toto zakončení je brusné po obvodu, takže s ním můžete začistit nehet. Plocha zkoseného konce je však záměrně hladká, aby při zatlačování a odstraňování kůžičky nehet nepoškrábala.